Eylül 24 2018 0Yorum

İç Mimari Dekorasyon Tasarımları

Mimari dekorasyon tasarımları kendi içerisinde bazı çeşitlere ayrılmaktadır. Bunların bazılarını sizlere tanıtmaya çalışacağız. Mimarı tasarımların en bilineni ve en yaygın olan klasik tarzdır.

Klasik Tarz

Klasik tarzda tasarlanan bu dekorasyonda büyük pencerelerin ve perdelerin uyumunu yakalayabilirsiniz. Dekorasyonda en dikkat çeken ayrıntı tavan uygulamalarıdır. Şık avizelerle de tasarımı tamamlayabilirsiniz.

Klasik dekorasyon denildiğinde çoğumuzun aklına bol aksesuarlı, gösterişli, süslü ve kalabalık yaşam alanları geliyor. Oysa bu kısmen yanlış bir çağrışımdır.

Konforlu ve sade bir oturma grubu, birbiriyle uyum içindeki renklerin sağladığı yumuşak geçişler, perde ve kırlentler deki geleneksel motifler; stil sahibinin yalın bir klasik tarzının olduğunu ortaya çıkartır.

Klasik tarzda pek çok çeşit mobilya bulmak mümkün. Eğer geleneksel ve elegan görünüşten hoşlanıyorsanız, koyu ahşap mobilyaları tercihlerinizin arasına ekleyebilirsiniz. Biraz daha modern ve klasik birleşimi eşyalar arıyorsanız, orta koyulukta ahşap mobilyalar seçin.

Sıcak tonlar, klasik tarzda döşenmiş mekanlar için oldukça uygundur. Kahverengi, bej, altın tonları, kırmızı, turuncu ve sarı gibi renkler, dekorasyona sıcak bir hava katar. Ferah ve aydınlık bir dekorasyon istiyorsanız, bu renklerin en açık tonlarını seçebilirsiniz. Koyu renk duvarlarınızı açık tonlardaki ahşap mobilyalarınız la dengeleyerek klasik tarzda dekorasyon yaratabilirsiniz.

admin