Eylül 26 2018 0Yorum

İç Mimari Dekorasyon Tasarımları 2

Bu gün ise iç mimari dekorasyon tasarımlarından biri olan minimalist tarzı inceleyeceğiz.

Minimalist Tarz

Bu stili uygulayarak gereksiz tüm eşya ve aksesuarlardan kurtulabilirsiniz.

Bu kadar sadelik ve az eşya ile sıkıcı ve boş bir eve sahip olmaktan endişe edebilirsiniz. Minimalist stil, boş bir ev değil az eşya ile şık bir mekân hedefler. Bunun için genellikle bir odak noktası seçilir ve diğer mobilyalar bu odağın etrafına dengeli bir şekilde yerleştirilir. Renk olarak ise ağırlıklı olarak beyaz, krem ve bej gibi açık tonlar öne çıkar. Açık tonların soğukluğunu kırmak için ise ahşap zemin ya da ahşap mobilyalar kullanılır.

Yaşam alanında hiçbir kalabalığa yer bırakmama amacını hedefleyen minimalist dekorasyon, az eşya ile huzur temeline oturtulmuştur. Klasik ve ağır perdeler, avizeler, biblolar ve halılar minimalist dekorasyonda yerini büyük bir boşluğa bırakmıştır. Daha az eşya ile yalnızca ihtiyaç duyulanı kullanmak esastır. Bu noktada modern yaşam ile minimalist dekorasyonu bağdaştırabilirsiniz.

Modern yaşamın ve kalabalık şehirlerin getirisi olan sıkışık şehirleşme, evlerin daha dar olmasına neden olur. İşte bu darlık, minimalist dekorasyonu zorunlu kılıyor. Küçük evde en az eşya ile yaşamı idame ettirmek bu dekorasyon sayesinde mümkündür.

admin