Mayıs 28 2018 0Yorum

2017 trendleri bitiyor yerini 2018 trendleri alıyor

Dekorasyon alanında 2017 trendleri artık yerini 2018 trendlerine bırakıyor. Geçtiğimiz yıllar içerisinde kendine yer bulmuş ve büyük beğeniler toplamış pastel tonlar, 2018 yılında artık yerini daha renkli ve koyu tonlara bırakacakmış gibi görünüyor. Bu trendler sektörde kendine yer bularak 2018’in kendine has havasını yıllarca yansıtacak. 2018 renkleri olma yolunda ilerleyen koyu ve parlak tonlar hem yapılarda hem de eşyalarda oldukça kendini gösterecek gibi duruyor. Dekorasyon konusunda oldukça iddialı olan DecDor, bu yılın renkleri arasında ön plana çıkacak renklerin lavanta renkleri ve mor rengin tonları olacağını ön görmektedir.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hayatımıza renk ve huzur katan pastel renkler de tamamen hayatımızdan çıkmayacak. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; artık zamanımızın çoğunu kapalı alanlar veya evlerimizde geçiriyoruz. Onun için zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz alanlarda bizi dinlendirici ve aynı zamanda da ortamdan sıkılmamamızı sağlayıcı renkler olması gerekmektedir. Bu nedenle DecDor, her ne kadar bu yılın parlak ve canlı renklerin yılı olacağını öngörse de, pastel renklerin o huzur verici havasının da yabana atılmadan mekanlarımızda kullanılmasını sağlamaktadır.

Kullanmış olduğumuz eşyalarımız da genel olarak ahşap ve metal malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemelerde kullanılan renkler, belirli tonlar ve sabit renkler etrafında dönerek kendilerini tekrarlamaktadır. 2018 yılı, mobilya ve ahşapta da parlak ve canlı renklerin iddialı olacağını göstermektedir. Ahşap malzemelerin dokusu bozulmadan renklendirilerek kullanılması bu yıl da oldukça gözümüze çarpacaktır.

Bu yıl en büyük yeniliklerden biri de eski eşyaların yenilenmesi, bir nevi geri dönüşüm yaşaması olarak da görebiliriz. Evinizde bulunan eskimiş eşyaları atmak veya eskiciye vermek yerine, onları kendiniz yenileyerek farklı amaçlarda da kullanabilirsiniz.

admin